uClan ANET 4K UHD HDR10+ ANDROID TV OTT IP MEDIA STREAMING BOX 5G WLAN BT RCU

Výrobca uClan prináša na trh nový IPTV box s Android TV systémom. Ide o hybridný IPTV box a multimediálne centrum s operačným systémom Android TV vo verzii 9 Pie, ktorý zobrazuje kvalitný obraz v 4K UHD rozlíšení, ponúka veľmi svižný chod a výbornú aplikáciu pre príjem IPTV.

IPTV prijímač uClan ANET 4K predstavuje začiatok novej generácie 4K IPTV prijímačov. Získate tak veľmi výkonný IPTV prijímač s dvojpásmovou sieťou WLAN a štvorjadrovým procesorom. 

Má výkonný 4-jadrový procesor ARM Cortex A55 o takte 1,9 Ghz, ktorý je osadený na chipsete Amlogic S905X3. Operačná pamäť je 2GB RAM a ako interné úložisko je k dispozícii 16GB Flash pamäť.

Hlavné vlastnosti

– 4K Ultra HD pri 60fps

– Android 9.0 TV

– 2GB DDR3 & 16GB Flash

– Bluetooth 4.1

– 2,4/5G dvojpásmová WiFi (WLAN) 1200 Mbps

– sieť (Ethernet)

– USB. 2.0 & USB 3.0 + microSD

– DRM, HDCP2.2 Widevine DRM Level L1

– TV prehrávač Clap Online TV

O grafický výkon sa stará viacjadrový grafický chipset Mali-G31. K dispozícii je Bluetooth modul vo verzii 4+, ktorý zabezpečeuje aj pripojenie k diaľkovému ovládaču, takže nie je potrebné mieriť na box pri jeho používaní. 

Pre pripojenie na sieť a intrent slúži 100 Mbit ethernet port, alebo duálna Wifi anténa integrovaná v prijímača, ktorá pracuje v Dual Band režime (2,4/5 Ghz) a podporuje rýchlosti až do 1200 Mbps.

Smart TV: premeňte svoj televízor na inteligentný televízor s uClan Android Boxom a používajte zaujímavé aplikácie pre svoj každodenný život
Streamovanie 4K: vychutnajte si streamovanie v kvalite 4K UHD a zažite skvelé televízne večery s nespočetnými možnosťami
Diaľkové ovládanie Bluetooth: vďaka tomuto diaľkovému ovládaču môžete box skryť za televízor. Hlasové ovládanie vám umožňuje pýtať sa na trasy, počasie
Bluetooth 4+: vďaka konektivite Bluetooth môžete pripojiť zariadenia Bluetooth, ako sú gamepady, reproduktory, slúchadlá atď.
Dvojpásmová Wi-Fi: s dvojpásmovou sieťou WLAN s rýchlosťou 1200 Mbps môžete okrem bežnej 2,4G WiFi použiť aj modernú 5G WiFi, aby ste si zaistili stabilné pripojenie

Na prednom paneli je k dispozícii numerický displej, ktorý sa v standby vypne a v pracovnom režime zobrazuje čas, alebo číslo stanice (v IPTV režime). Nachádza sa tu aj stavová LED dióda. Po zapnutí zo standby systém zapne posledne používanú aplikáciu. 

Na zadnom paneli je SPDIF optický audio výstup, HDMI 2.1 výstup, LAN konektor, AV výstup jack, konektor pre napájanie a micro USB port pre pripojenie externého IR čidla, ktoré nájdete v balení. Na bočnej strane je 1x USB port vo verzii 2.0 a jeden USB port vo verzii 3.0microSD čítačku kariet a aj záchranné tlačítko pre obnovu systému.

Streamovacie služby

V základnom stave je predinštalovaných niekoľko aplikácií, k dispozícii je však Google Play obchod pre inštaláciu ďalších tisícov aplikácií. Sledujte najnovšie filmy a seriály bez reklám prostredníctvom streamovacích služieb ako sú Netflix (HD kvalita), HBO MAX, Disney+, Prime Video, Apple TV, VOYO a ďalšie. Pozrite si najnovšie filmy alebo seriály kedykoľvek a kdekoľvek bez reklám.

 

Výkonné aplikácie pre Vás

Prijímač disponuje Google Play obchodom pre inštaláciu aplikácií, ale aj vlastným aktualizačným serverom, ktorý pre Vás najpoužívanejšie aplikácie aktualizuje automaticky za Vás. Prinináša aj unikátne aplikácie, ktoré bežne v TV Google Play obchode nie sú, napr. Vimu Media Player pre prehrávanie multimédií po sieti, SmartTube pre prehrávanie Youtube videí bez reklám, lokalizované online počasie, CastReceiver pre streamovanie, Chrome prehliadač a ďalšie.

Sledovanie televíznych programov

Viete sledovať aj živé vysielanie televíznych programov. Stačí si doinštalovať aplikáciu daného poskytovaľa, predplatiť si danú službu a môžete sledovať. Podporované aplikácie sú napr. Sledovanie TV, Skylink Live TV, Magio GO, Antik TV, O2 TV a ďalšie.

 

 

K dispozícii je však aj špeciálna aplikácia Clap Online TV pre sledovanie IPTV služieb pomocou protokolov m3u, stalker, Xtream a pod. Dokáže tak ponúknuť IPTV služby spolu s EPG (ak je dostupné u poskytovateľa), VOD portálmi, možnosťou pozastavenia obrazu (timeshift), nahrávania na USB a pod.

Výkonný Media player

KODI menu je v 1080p a hladko prehrávať videá v 4K rozlíšení aj po sieti,  cez 5Ghz wifi prehrá plynulo aj 4K video o veľkosti 72GB/film. Úspešne sme otestovali tieto formáty:

Video:3gp, Jelly fish 4K 140Mbps OK,hdr,hlg,AV1,AVI,divx,flv,h264,h265,mkv,mp4,vob,xvid,mov,ts

Audio:aac,ac3,dts,flac,waw,mp3

V KODI 5.1 zvuk cez s/pdif a HDMI funguje v Dolby Digital/DD+/DTS. Priestorový zvuk funguje aj v aplikáciách Disney+, či HBO MAX (v Netflixe nie kvôli certifikácii).

V nastaveniach systému nechýba ani žiadaná funkcia automatického prepínania snímkovej frekvencie Afrd. Podporuje takisto mnoho zvukových formátov

 

Kúpiť uClan ANET Vstup do e-shopu

 

Technické informácie

– Rozlíšenie 4K UHD (3840 x 2160p)
– Operačný systém Android 9.0
– Štvorjadrový procesor ARM Coretex A55
– ARM Mali G31 GPU
– 16 GB Flash a 2 GB DDR3 RAM
– 4x 1,9 GHz – 19700 DMIPS
– 4K*2K pri dekódovaní 60fps
– HDR10, HDR10+, HLG
– H.265, VP9 a AVS2-P2
– 4Kp75 10bit: H.265P9 P-2/AVS2

 

Porty a konektivita
1x HDMI 2.1
1x USB 2.0
1x USB 3.0
1x S/PDIF

1x microSD čítačka
1x Ethernet (10/100 Mbits)
1x AV konektor
1x DC konektor
– 2,4/5G dvojpásmové WiFi (WLAN)
– Bluetooth 4.1

Diaľkové ovládanie

Diaľkové ovládanie je Bluetooth s hlasovým vyhľadávaním, vďaka zabudovanému mikrofónu. Navyše je aj programovateľné, vo vrchnej časti máte možnosť naprogramovať si ho pre základné funkcie ovládania Vášho TV. Ovládač má aj zabudovaný mikrofón pre hlasové vyhľadávanie a funguje aj ako Airmouse ovládač, vďaka zabudovanému gyroskopickému senzoru.

Ovládač je koncipovaný hlavne pre príjem IPTV, k tomu slúži množstvo funkčných tlačidiel. Cez predinštalovanú aplikáciu Remote setup sa dajú nastaviť farebné tlačidlá ovládača a aj tlačidlá s bodkami pre naprogramovanie na rôzne funkcie, napr. pretáčanie, zobrazenie najnovších aplikácií, prehratie ďalšieho videa a pod.

 

Obsah balenia

1x uClan Anet 4K UHD Android 9.0 IP prijímač, čierny
1x Bluetooth diaľkové ovládanie
1x HDMI kábel
1x Návod na použitie
1x Napájanie 12V-1A
2x batérie (AAA)