CI PLUS 4K UHD combo DVBS2 + DVBT2/C set-top box

 

D-Box 4K CI PLUS 4K UHD combo DVBS2 + DVBT2/C + IPTV box

 

Známy výrobca satelitných a IPTV prijímačov uClan prichádza s novým modelom uClan D-Box 4K CI+. Tento výnimočný produkt predstavuje užívateľmi veľmi očakavanú výbavu v kategórii 4K nelinuxových prijímačov a navyše s úžasným výberom funkcií, ktoré splnia požiadavky aj náročnejších užívateľov.

 

 

 

uClan D-Box 4K CI+ je skutočným all-in-one zariadením. Prichádza so všetkými rozhraniami a pripojeniami, ktoré sú potrebné pre príjem akéhokoľvek tuzemského operátora pozemskej, káblovej, alebo satelitnej televízie.

 

Univerzálny prijímač pre každého

Či už ste zástancom satelitnej, terestriálnej alebo káblovej televízie, tento model pokryje všetko. D-Box 4K CI+ je kompatibilný so širokou škálou CI modulov a kariet. S kompatibilným dekódovacím modulom, alebo kartou môžete prijímať platené stanice satelitných operátorov (Skylink, freeSAT, Antiksat, DIGI, Magio či Telly), alebo platenú ponuku pozemskej televízie DVB-T2 (Téčko, Plustelka), ale aj stanice káblových operátorov (DVB-C), či mnohých iných zahraničných poskytovateľov.

Funkcia FASTSCAN je skvelou devízou tohto prijímača. Prináša vám možnosť rýchlo naladiť kanály od operátorov Antiksat, Skylink SK, Skylink CZ a DIGI SK aj DIGI CZ, či MAGIO. Ale aj mnohých ďalších zahraničných operátorov. Je to jednoduché, rýchle a efektívne. Takže ak hľadáte prijímač, ktorý vám uľahčí život, uClan D-Box 4K CI+ je tým pravým pre vás.

Tento model má dva USB 2.0 porty, kvalitný digitálny multimediálny port HDMI 2.0a , digitálne audio rozhranie SPDIF , Ethernet LAN pripojenie, DVBS2 vstup pre satelitný tuner, DVBT2/C digitálny terestriálny a káblový TV tuner.

Súčasťou je aj pripojenie k externému IR prijímaču(nie je súčasťou balenia).

Vysoký výkon, obraz a zvuk

 

Ponúka neuveriteľnú kvalitu obrazu vďaka rozlíšeniu 4K pri 60 fps s 3840 x 2160 pixelov. Dekóduje video obsah v štandarde HEVC [H.265], čo nielenže poskytuje obraz vo výbornej kvalite, ale aj šetrí miesto na disku. Nechýba podpora pre priestorový zvuk Dolby Digital zvuk, ktorým získate ten najlepší zvukový zážitok.

Vybavený je výkonným dvojjadrovým procesorom ALI M3759S a až 512 MB RAM pamäťou, čo je na tento typ nezvyčajne vysoká hodnota. Vďaka tomu je systému poskytovaný vysoký výkon, spoľahlivosť a podpora pre vysoký kontrast obrazu HDR10.

DVB T2/C tuner je hybridný, čiže je možné prepínať či má prijímať stanice v DVB-T2, alebo DVB-C. Je schopný vyhľadať všetky dostupné programy a poskytnúť 5V napájanie antény z tunera. V DVB-T2 je možné aj príjem satnice RTVS ŠPORT, čo znamená, že je funkčný príjem v kódeku HEVC a Dolby audio je plne funkčné.

 

Rovnako to platí aj pre satelitný tuner, príjem staníc Antiksat v HEVC kódeku je bezproblémový, bez nežiadúcich deformácií obrazu.

Pre tých, ktorí milujú prispôsobenie a kontrolu, uClan D-Box 4K CI+ ponúka množstvo možností a nastavení systému. Okrem bežných nastavení môžeme spomenúť špeciality ako priradenie spustenia aplikácií k farebných tlačítkam ovládača (napr. Youtube, online počasie, IPTV, či hry), možnosť nastavenie odmlky medzi prepínaním staníc (zamrznutie obrazu, alebo čierna obrazovky), nastavenie času, alebo čísla stanice na displeji, či možnosť spustenia niektorej z aplikácií ihneď po zapnutí prijímača. 

Zoznam staníc si môžete zobraziť až v štyroch rôznych módoch, podľa toho, ktorý sa Vám bude viac páčiť. Stanice si v nom môžete triediť podľa rôznych kritérií.  V editore steníc môžete presúvať, mazať, zamknúť, premenovať a preskočiť programy, a dokonca upravovať programy naladené Fastscanom. Máte možnosť presunúť si programy až do 32 favoritných skupín, ktoré si môžete premenovať názvy FAV skupín podľa vašich preferencií.

Konektory:
   LNB IN
   RF-IN
   Ethernet (konektor RJ-45) 100Mbps
   2xUSB port 2.0
   Kompozitný audio/video výstup
   HDMI 2.0b
   S/PDIF digitálny audio výstup
   Sériový port RS232 pre pripojenie k PC
   Predlžovač snímača IR diaľkového ovládania

Internetové funkcie a výbava

Pripojiť na internet ho môžete pomocou ethernet portu káblom, alebo bezdrôtovo pomocou kompatibilného USB Wifi adaptéru (nájdete na karte Príslušenstvo). Po pripojení na sieť môžete využívať internetové funkcie ako aktualizáciu softvéru cez internet, prehrávanie videí z Youtube, Youporn, online počasie, DLNA, RSS reader a dalšie, ale môžete sa zapojiť aj do sveta IPTV s podporou M3U, Stalker Portal, alebo XTREAM TV.

Z hľadiska konektivity, uClan D-Box 4K CI+ je výnimočne dobre vybavený. Má dva USB porty, HDMI 2.0a výstup, ethernetový port a AV výstup pre pripojenie starších televízorov, alebo domáceho kina. Má tiež optický audio výstup pre tie najlepšie zvukové systémy a servisný RS232 konektor.

Dokonca obsahuje aj konektor pre pripojenie externého IR prijímača (nie je v balení, nájdete ho na karte Príslušenstvo), pomocou ktorého môžete prijímač ovládať aj keď bude prijímač skrytý napr. za TV, alebo v TV skrinke.

K dvojici USB 2.0 portami portov môžete jednoducho pripojiť externé úložiská (USB HDD, USB kľúč) na prehrávanie Vašich videí, fotiek, hudby, či nahrávanie Vašich obľúbených programov, alebo pripojiť USB Wifi adaptér na pripojenie prijímača k sieti cez Wifi.

 

Nahrávanie a prehrávanie

Ak ide o nahrávanie, uClan D-Box 4K CI+ je pripravený na všetko. Môžete nahrávať vybraný program priamo na USB disk buď priamym nahrávaním, alebo načasovaním nahrávky cez EPG. U načasovanej nahrávky si môžete nastaviť aj rezervu pre začiatok a koniec nahrávania, čo je praktické kvôli reklamám.

Počas nahrávania kódovanej stanice môžete sledovať inú kódovanú stanicu, v rámci rovnakého transpondéru (u CI slotu funkčnosť záleží od použitého dekódovacieho modulu). Samozrejmosťou je funkcia TimeShift, ktorá vám umožňuje pozastaviť živé vysielanie a pokračovať v ňom neskôr, takže nikdy nezmeškáte svoje obľúbené programy. 

 

 

Hlavné vlastnosti:
   Common Interface [Slot modulu CAM]: CI Plus v1.3
   Čítačka kariet
   Fastscan Skylink, Antiksat, DIGI TV

Dvojjadrový procesor: ALI M3759S
   RAM: RAM 512 MB (DDR3)
   LAN Ethernet (100 Mbps)
   4-miestny 7-segmentový displej
   BlindScan Hardware (slepé vyhľadávanie ) 

DVBS/S2 tuner s podporou MULTISTREAMU T2MI
DVBT/T2/C tuner pre pozemnú/káblovú digitálnu TV
HDMI 2.0a CEC
USB2.0 + USB2.0 porty
Externý infračervený prijímač pre skrytú inštaláciu
Pohodlné diaľkové ovládanie je kompatibilné s inými modelmi uClan

 

Dekodér:
   Riadiace protokoly: DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 & USALS
   Symbolová rýchlosť: 1~45Ms/s [QPSK DVB-S/S2]
   Video dekodér: H.265 (HEVC) 10bit, H.264 (AVC, MVC), MPEG1/2/4
   zapuzdrenie: T2MI, T2MI Multistream
   DVB-T2 režimy: Single PLP a Multi PLP
   DVBS2 modulácia: QPSK, 8PSK, 16APSK, 32APSK
   DVBT/T2 modulácia: QPSK, 16QAM, 64QAM, 256QAM1, DVB3
   modulácia: QAM: QAM QAM64, QAM128, QAM256

Formáty TV príjmu:
   Satelitná TV: DVBS/S2, DVBS2X
   Vysielanie TV: DVBT/T2
   Káblová TV: DVBC
   IPTV: M3U, Stalker Portal, XSTREAM

Podmienený prístup:
   Slot pre prístupovú kartu
   Slot pre modul CAM [ Common Interface CI+ v1.3 ]

 

 

Iné:
Rozlíšenie videa: 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 4k
Podpora 4Kx2K: 3840×2160@24Hz, 3840×2160@25Hz, 3840×2160@30Hz, 4002638344x 40×2160@6
Formát videa: TS, MKV, FLV, MOV, AVI, MP4
Displej: Digitálne LED
Podpora WiFi: cez USB adaptéry
Podpora 3G: cez USB adaptéry
Rozmery: 220x160x40mm

Kúpiť uClan D-BOX CI+ Vstup do e-shopu

 

Balenie:

1x Prijímač uClan DBOX CI+

1x Diaľkové ovládanie

1x Napájací zdroj

1x HDMI kábel

1x Návod na obsluhu