uClan Ustym 4K S2 OTT

uClan Ustym 4K S2 OTT má najnovší softvér Denys OS, vyvinutý na základe zohľadnení skúseností z vývoja svetoznámeho modelového radu uClan DENYS! Vďaka svojmu úspechu je, podľa výrobcu, uClan Denys H.265 opakovane klonovaný mnohými známymi európskymi značkami (Octagon, Xsarius a tak ďalej). U nového modelu USTYM 4K S2 OTT dostanete to najlepšie z prijímačov Denys v novom šate, s mnohonásobným výkonom, vo vyššej rýchlosti a hlavne v rozlíšení 4K.

Tento ukrajinský výrobca prináša na náš trh nový model satelitného linuxového prijímača uClan Ustym  4K S2 OTT. Po úspešnom modeli uClan DENYS H265 prichádza jeho nástupca, tentokrát však už v ultra HD 4K rozlíšení.

 

Prijímač pracuje na linuxovom operačnom systéme, s vlastným softvérom, ktorý je veľmi jednoduchý na obsluhu, takže je ideálny aj pre tých, ktorí chcú linuxový prijímač, avšak OS Enigma 2 je pre nich zbytočne zložitý systém.

Obrovskou devízou je vysoká multimediálnosť tohto prijímača, takže ho môžete využiť nielen na príjem satelitného vysielania, ale aj ako IPTV prehrávač, multimediálne centrum, alebo prehrávať videá z USB, NAS, Netflixu, KODI ( v našej konfigurácii KODI funguje aj Skylink LIVE!), prezerať www stránky, streamovať, a mnoho ďalšieho.

Jednoducho malý prijímač s obrovským potenciálom!

Výnimočnú kvalitu obrazu dopĺňa kvalitný upscaling do 4K rozlíšenia, čím získate u 4K televízoru kvalitnejší obraz aj u HD staníc. Čerešničkou na torte je podpora pre technológiu vysokého kontrastu HDR.

Vďaka  Ustym 4K S2 OTT si teda môžete vychutnať obsah v neuveriteľnom rozlíšení 4K, až pri 60 snímkach za sekundu a 3 840 x 2 160 pixeloch. 

Zvláda dekódovať moderný obsah HEVC / H.265, podporuje aj štandardy H.264, AVS a VP9, ​​ako aj takmer všetky formáty videa, zvuku a obrazu. 

Prijímač poháňa 4-jadrový 64-bitový procesor HiSilicon, ako aj viacjadrový grafický procesor.  Pamäť RAM o veľkosti 1 GB je dostatočne veľká vďaka efektívnemu kódu inštalovaného firmwaru a dostatočne veľkú 4 GB eMMC Flash pamäť.

Hardvér obsahuje najmodernejšie vybavenie, s ktorým uspokojíte takmer všetky vaše požiadavky na SAT DVB a IPTV. Nainštalovaný 64-bitový procesor Hisilicon s viacjadrovým GPU a super rýchlymi pamäťami poskytuje nielen plynulé prehrávanie obsahu 4K, ale aj fenomenálne rýchle načítanie a rýchlu viacjazyčnú navigáciu v menu.

Prijímač uClan Ustym 4k S2 je určený pre sledovanie satelitnej a IPTV televízie v ultra HD/4K, HD a SD rozlíšení. Prijímač podporuje vysielanie v kompresiách MPEG-2, MPEG-4/H.264 a HEVC/H.265.

 

Pre príjem kódovaného vysielania má prijímač zabudovanú jednu UNI čítačku dekódovacích kariet, o chod ktorej sa starajú softcamy DENCAM a OSCam. Prijímač po softvérovej úprave spolupracuje s kartami Skylink Irdeto, Skylink ICE, Freesat ICE, AntikSAT, Orange TV a RTVS (bez záruky).

Pre ladenie programov má prijímač k dispozícii aj rýchle ladenie programov FASTSCAN aj pre operátorov Skylink SK/CZ a Freesat SK/CZ/HU, pre ďalších operátorov má k dispozícii aktualizáciu zoznamu staníc online (viď časť Aktualizačný server). 

Prijímač podporuje príjem z viacerých družíc cez protokoly prepínačov DiSEqC 1.0, 1.1 a pozicionérov DiSEqC 1.2 a USALS a samozrejme nechýba podpora príjmu s UNICABLE LNB.

Pre sledovanie satelitného vysielania má prijímač zabudovaný jeden tuner v prevedení DVB-S2. Prednosťou prístroja je podpora prijímania programov v režime multistream (MIS), ktorý sa používa na niektorých družiciach na distribúciu signálov programov na pozemných vysielačoch, alebo v káblových rozvodoch. Programy sú cez satelit šírené v rovnakej podobe, aké sú k dispozícii domácnostiam na klasickú pozemnú anténu. Takže tieto bezplatné programy sú šírené vo viacerých verziách FTA. Programy vo viacnásobnom multiplexe sa nachádzajú súčasne na satelitoch 45 ° E, 13 ° E, 10 ° E, 9 ° E, 4,8 ° E, 5 ° W, 12,5 ° W a 30 ° W. Tuner má podporu aj pre T2-MI multistream príjem.

Nahrávať môžete na USB HDD, alebo na USB kľúč, k tomu má prijímač zabudované jeden USB port 2.0 a jeden USB port 3.0. Podporované je aj nahrávanie s časovým posunom timeshift. Nahrávky sú nekódované, vo formáte TS a je ich možné prehrať v PC a iných zariadeniach.

Prijímač má aj prehrávač multimediálnych súborov, ním môžete prehrávať multimédiá z USB zariadení, alebo aj zo sieťového disku NAS, cez internetovú sieť. K tomu slúži zabudovaný ethernet port o rýchlosti 100 Mbit, prípadne môžete prijímač pripojiť k sieti aj bezdrôtovo, potrebné je však dokúpiť USB Wifi adaptér.

Set-top box je vybavený výkonným hardvérom a širokou škálou možností zábavy. Podporuje tiež všetky funkcie, ktoré by moderný box IPTV mal mať. Teraz aj s podporou webového prehliadača!

 

To vám dáva príležitosť neustále rozširovať vašu ponuku zábavy. Existuje množstvo predinštalovaných bezplatných aplikácií, ako sú YouTube, Stalker, KinoTV, WEB OTT, Knižnica médií a mnoho populárnych prehrávačov médií v prehliadači.

Diváci si po pripojení na internet v plnej miere môžu vychutnávať multimediálne vymoženosti, ako napríklad Cinema portály, zoznamy IPTV v pamäti, IPTV s autoupdate .m3u playlistov, middleware portály Stalker, XTREAM IPTV, YouTube, erotický *** Tube, Internetové rádiá a ďalšie skvelé funkcie. S najnovším softvérom má k dispozícii jedinečnú video knižnicu , aplikáciu Video Club – CINEMA, ktorá vám umožňuje prezerať si množstvo zahraničných filmov, seriálov a ďalších videí.

 

Prijímačom môžete streamovať TV vysielanie do smartfónu, alebo do PC cez internetovú sieť.

Okrem ďalších bežných funkcii ako EPG, teletext a pod. má prijímač množstvo doplnkových internetových aplikácii ako napr.:

 

– Netflix

– Youtube

– KODI 18

– internetový prehliadač (web OTT)

– IPTV Stalker

– IPTV prehrávače m3u

– Xtream IPTV

– Online Počasie

– internetové rádiá

– web portál s desiatkami napojení na OTT obsah

– aplikáciu pre streamovanie vysielania z iného prijímača s OS Enigma 2 cez internetovú sieť.

uClan Ustym 4K S2 OTT má od výroby mimoriadne úspešný a ľahko použiteľný operačný systém Linux.

 

Ďalšou dôležitou výhodou je užívateľské rozhranie, vďaka ktorému sa samotné ovládanie satelitného HD tunera stáva potešením, pretože aj v rozhraní sa používa vysokokvalitný obraz s rozlíšením 1080 pixelov s podporou True Color a samotné menu je veľmi jednoduché a jasné.

 

Z dôvodu premyslenosti a pohodlia rozhrania nevzniknú zbytočné problémy s nastavením portálov IPTV, alebo Stalker, so streamovaním videa zo siete (napríklad z YouTube ), sťahovaním aplikácií a aktualizáciou softvéru.

 

Streamovanie z Enigma 2

 

Ďalším skvelým spôsobom ako ho využiť, je používanie uClanu ako klientského prijímača v druhej izbe. Pre takéto fungovanie stačí vlastniť doma už jeden linuxový satelitný prijímač s Enigma 2, ideálne dvojtunerový.

Pomocou funkcie E2TV v prijímači uClan, stačí v E2TV nastaveniach zadať IP adresu Vášho satelitného prijímača a Denys si automaticky načíta zoznam staníc z Vášho satelitného prijímača a máte hotovo – môžete pozerať. Funguje to na princípe streamovania, čiže uClan nemusí byť napojený na satelitnú parabolu, stačí že je napojený na Vašu domácu sieť.

 

Konektivita

Spoločnosť uClan poskytla Ustym 4K S2 OTT všetky najbežnejšie rozhrania, a tým zabezpečila vysoký stupeň konektivity.

K dispozícii je jeden port USB 2.0 a jeden port USB 3.0. Na zadnej strane balenia nájdete tiež pripojenie HDMI 2.0a, rozhranie S / PDIF, pripojenie Ethernet LAN a satelitný tuner DVB-S2.

Súčasťou je aj zabudovaná čítačka kariet a pripojenie k dodávanému externému IR prijímaču, vďaka ktorému prijímač môžete skryť za TV, alebo do TV skrinky. Ovládať budete následne prijímač tak, že dialkovým ovládačom budete mieriť na externé IR čidlo, ktoré umiestnite tam, kde potrebujete.

 

kúpiť uClan Ustym 4K S2 OTT Vstup do e-shopu

 

Predná strana zariadenia (leštená):
– 4-miestny biely 7-segmentový displej

– IR senzor (infračervený prijímač)

 

Horná časť zariadenia (matná):
– LED dióda (červená / modrá / fialová)

 

Zadný panel:
– vstup LNB tunera DVB-S2

– USB 3.0 port

– Konektor digitálneho zvuku (S / PDIF)

– AV – audio-video konektor – RCA konektor

– Výstup HDMI 2.0a

– Sieť 10/100 Mbps

– napájanie DC-12V

 

Bočné panely:
– čítačka kariet CA

– USB 2.0 port

– LED / IR (externý IR prijímač)