Ultra rýchly 4K multimediálny box s 4-jadrovým procesorom, výbornou výbavou a skvelými funkciami.

Ideálny na IPTV príjem, vdaka mnohým aplikáciám ako Stalker, Xtream, OTT/IPTV player atd. Super rýchle prepínanie, špičkový obraz. Nechýba KODI, web prehliadač Chromium, Netflix, Youtube,… Bonusom je možnosť inštalácie Enigma 2.

Nový uClan Ustym 4K OTT Premium dostal známy softvér Denys_OS založený na linuxe. Set-top box je vybavený novým, prehľadnejším diaľkovým ovládačom uClan Premium v4.0.

 

Tento model je navrhnutý pre prácu na internete a lokálnych sieťach a podporuje všetky možnosti predchádzajúcich IPTV modelov značky uClan. Práca s internetovými portálmi, m3u zoznamami skladieb, EPG z internetu, WEB rozhraním pre správu nastavení, všetky možnosti flexibilného užívateľského nastavenia vám umožnia prispôsobiť si set top box podľa vlastného výberu.

4K UltraHD, H.265, 1 GB RAM/8GB Flash eMMC, Quad Core CPU, ethernet, Wifi support

S novým uClan Ustym 4K OTT Premium získate stabilný a rýchly linuxový box so štvorjadrovým 64-bitovým procesorom a rozlíšením UltraHD 4K. S podporou portálov a webového prehliadača Chromium! Obsahuje výkonný hardvér a široké možnosti zábavy. Podporuje všeobecné funkcie, ktoré by mal mať každý moderný IPTV box.

Hardvér obsahuje najmodernejšie vybavenie, s ktorým uspokojíte takmer všetky vaše IPTV požiadavky. Inštalovaný 64-bitový procesor Hisilicon a viacjadrový GPU. 1 GB hlavnej pamäte a 8 GB eMMC flash. Hardvér spolu so super rýchlymi pamäťami poskytuje nielen plynulé prehrávanie obsahu 4K, ale aj fenomenálne rýchle spustenie systému (z úplného vypnutia do 15 sekúnd, z klasického standby do 1 sekundy) a rýchlu navigáciu v menu.

Prijímač má vďaka použitému HW výkonný prehrávač multimediálnych súborov, ním môžete prehrávať multimédiá z USB zariadení, alebo aj zo sieťového disku NAS, cez internetovú sieť. K tomu slúži zabudovaný ethernet port o rýchlosti 100 Mbit, prípadne môžete prijímač pripojiť k sieti aj bezdrôtovo cez Wifi, potrebné je však dokúpiť USB Wifi adaptér (nájdete na karte Príslušenstvo)

Rozlíšenie 4K UltraHD a HDR10

Užívateľ si môže vychutnať obsah v rozlíšení 4K pri 60 snímkach za sekundu a 3840 x 2160 pixelov. Ustym 4K OTT Premium dekóduje obsah aj v štandarde HEVC/H.265, čím šetrí (pre operátora) šírku pásma prenosu dát. Ustym 4K OTT Premium podporuje štandardy H.264 alebo AVS a VP9, ​​ako aj väčšinu video, audio a obrazových formátov.

Ponúka tú najlepšiu kvalitu obrazu v tejto triede, aj s podporou dynamického vysokého kontrastu HDR.

 

Zábava nadovšetko

Ustym 4K OTT Premium má od výroby veľmi populárny a ľahko použiteľný operačný systém Linux so známym systémom Denys_OS, ktorí už mnohí poznajú zo satelitných prijímačov USTYM 4K OTT/PRO. To vám dáva príležitosť neustále rozširovať vašu ponuku zábavy.

Existuje v ňom mnoho bezplatných aplikácií ako Cinema portály, zoznamy IPTV v pamäti, IPTV s autoupdate .m3u playlistov, middleware portály Stalker, XTREAM IPTV, YouTube, erotický *** Tube, Internetové rádiá a ďalšie skvelé funkcie. S najnovším softvérom má k dispozícii jedinečnú video knižnicu , aplikáciu Video Club – CINEMA, ktorá vám umožňuje prezerať si množstvo zahraničných filmov, seriálov a ďalších videí.

Teraz aj s podporou webového prehliadača, takže ho môžete využívať aj na surfovanie po Vašich obľúbených www stránkach. Neexistujú prakticky žiadne obmedzenia pre váš pôžitok zo zábavy!

KODI je vo verzii 18, má výbornú podporu, funkčné sú aj PVR doplnky.

K prijímaču odporúčame dokúpiť aj ovládač s klávesnicou, ktorý Vám uľahčí surfovanie vo web browseri, navigáciu a vyhľadávanie v doplnkoch Youtube, KODI a dalších doplnkoch.

K dispozícii je množstvo doplnkových internetových aplikácií ako napr.:

 

– Netflix (v HD kvalite)

– Youtube

– KODI 18

– internetový prehliadač (web OTT)

– IPTV Stalker

– IPTV prehrávače m3u

– Xtream IPTV

– Online Počasie

– internetové rádiá

– web portál s desiatkami napojení na OTT obsah

– aplikáciu pre streamovanie vysielania z iného prijímača s OS Enigma 2 cez internetovú sieť.

 

 

Odladený softvér DENYS_OS + DualBoot a Multiboot s ENIGMA 2

Ďalšou dôležitou výhodou je užívateľské rozhranie v podobe softvéru DENYS_OS, vďaka ktorému sa samotné ovládanie boxu stáva potešením, pretože aj v rozhraní (v menu) sa používa vysokokvalitný obraz s rozlíšením 1080 pixelov s podporou True Color a samotné menu je veľmi jednoduché a jasné.

Menu je dostupné v mnohých jazykoch, vrátane slovenčiny a češtiny. Aktualizácia softvéru sa vykonáva online, priamo v menu prístroja, vďaka vlastnému aktualizačnému serveru, ktorý je Vám k dispozícii 24 hodín denne.

Z dôvodu premyslenosti a pohodlia rozhrania nevzniknú zbytočné problémy s nastavením portálov IPTV, alebo Stalker, so streamovaním videa zo siete (napríklad z YouTube ), sťahovaním aplikácií a aktualizáciou softvéru.

USTYM 4K OTT Premium umožňuje funkcie DualBoot a Multiboot. Existuje pomerne jednoduchá možnosť nahrať do prístroja tieto funkcie, vďaka čomu budete mať prístup do Recovery Menu, ktoré poznáte z modelu USTYM 4K PRO. Recovery menu umožnuje nahratie image operačného systému Enigma 2 (napr. OpenATV 6.4/7.0) a to celkovo 4 images súčasne (Multiboot). K nim si potom opäť môžete nahrať aj DENYS OS (DualBoot) a pohodlne si medzi nimi prepínať.

Launcher – domovská obrazovka

To, čo robí tento prijímač unikátnym oproti konkurencii je, okrem iných funkcií, aj tzv. Launcher – domovská obrazovka. Launcher poznáte z iných systémov, napr. Android a iste uznáte, že uľahčuje navigáciu a obsluhu zariadenia. Takže použitie u IPTV prijímača zjednoduší a sprehľadní jeho používanie. Pozrite si na nasledujúcom videu aké jednoduché je ho používať a prispôsobiť si ho podľa svojich predstáv.

Streamovanie z Enigma 2

Ďalším skvelým spôsobom ako ho využiť, je používanie uClanu ako klientského prijímača v druhej izbe. Pre takéto fungovanie stačí vlastniť doma už jeden linuxový satelitný prijímač s Enigma 2, ideálne dvojtunerový.

Pomocou funkcie E2TV v prijímači uClan, stačí v E2TV nastaveniach zadať IP adresu Vášho satelitného prijímača a OS Denys si automaticky načíta zoznam staníc z Vášho satelitného prijímača a máte hotovo – môžete pozerať. Viac o tejto funkcii sa dočítate v našom článku.

OS Enigma2

Linuxový operačný systém enigma2 má veľa multimedálnych vymožeností. Môžete streamovať live satelitné/terestriálne/káblové vysielanie zo serverového prijímača s OS enigma2. Môžete si do enigmy sťahovať/inštalovať rôzné doplnky/pluginy a meniť vzhľad pomocou skinov.

Nový diaľkový ovládač uClan Premium RCU v4.0

Ustym 4K OTT Premium je prvým modelom uClan, ktorý je vybavený najmodernejším vysokokvalitným diaľkovým ovládačom uClan Premium RCU 4.0, ktorý získal od testerov najvyššie hodnotenia. Mapu rozloženia tlačidiel vyvinuli špecialisti uClan a v budúcnosti sa bude opakovať aj v analógových modeloch.

Materiál gombíkov: kvalitná guma so zamatovým pocitom na dotyk. Centrálny blok tlačidiel má efekt jemného „cvaknutia“ cez plastovú membránu, ostatné tlačidlá sú tiché. V hornej časti diaľkového ovládača sú 4 programovateľné tlačidlá na ovládanie hlasitosti televízora a výber vstupu HDMI (zdroj televízora). Môžete si naprogramovať aj klávesové skratky (tlačidlá F1-F4) pre jednotlivé funkcie prijímača.

 

V balení nájdete aj externé IR čidlo, vďaka ktorému môžete prijímač skryť za TV, alebo do TV skrinky.

Rôzne rozhrania a pripojenia

uClan poskytol tomuto modelu všetky najbežnejšie rozhrania a zabezpečil tak vysoký stupeň konektivity. K dispozícii sú dva porty USB 2.0. Na zadnej strane boxu ďalej nájdete HDMI 2.0a, jack, S / PDIF rozhranie, Ethernet LAN pripojenie, pripojenie k dodávanému externému IR prijímaču.

Kúpiť uClan USTYM 4K OTT Premium Vstup do e-shopu

 

Verzia prijímača uClan USTYM 4K OTT Premium s certifikáciou a FW ANTIK.

Kúpiť uClan USTYM 4K AntikTV Premium Vstup do e-shopu

 

Hlavné charakteristiky

– Hisilicon Hi3798MV200

– Štvorjadrový 64 bit (4x 1,6 GHz) 15 000 DMIPS

– Viacjadrový vysokovýkonný GPU

– 8 GB eMMC Flash

– RAM 1 GB

– Rýchla doba spustenia

– LAN Ethernet 100 Mbps

– HDMI 2.0a CEC

– 2 x USB 2.0 porty

– Infračervený prijímač pre skrytú inštaláciu

– Podporuje HDMI CEC

– Učiace sa diaľkové ovládanie Diaľkové ovládanie uClan Premium RCU v4.0 s funkciou virtuálnej myši

 

Predný panel

– LED indikátory: IR signál, internetové pripojenie, indikátor napájania siete

– IR senzor (infračervený).prijímač signálov diaľkového ovládania)

 

Zadný panel

– Digitálny optický výstup SPDIF

– AV – audio-video konektor – MiniJack RCA konektor

– HDMI 2.0a výstup

– Sieť 10/100 Mbps

– DC 12V napájací konektor

– IR externý IR prijímač

 

Bočný panel

– USB 2.0 porty (2ks)

– Čítačka kariet TF

 

Vlastnosti a funkcie

– Dual Boot OS: Denys_OS / Enigma2 softvér (Multiboot)

– Jedinečné užívateľské rozhranie OSD s vysokým rozlíšením

– Rozlíšenie: 4K Ultra HD (3840 x 2160)

– Podporuje HDR10 a HLG

– Podpora prehliadača Stalker a Chromium

– Videokluby WebTV a VOD

– OTT Player, IPTV m3u, m3u8, m3u8 +, spustenie m3u, režim operátora a ďalšie

– Podpora funkcie myši

– IPTV užívateľský portál a podpora pikon

– Internetové rádio a YouTube

– 2 porty USB 2.0

– Pohodlné používateľské rozhranie so spúšťačom Denys_OS

– WebIF a FTP prístup

– Nahrávanie a časový posun

– 10/100 Mbps LAN

– Podporuje USB-WiFi a 3G modemy cez USB porty

– DLNA Player (DMS, DMR) a vstavaný prehrávač médií

– Webový prehliadač Chromium

– WebIF na správu nastavení

– EPG – Elektronický programový sprievodca

– 4 programovateľné tlačidlá na diaľkovom ovládači

– Podpora titulkov a teletextu (teletext)

– 0,5 W v pohotovostnom režime

– Rozmery (DxHxV) 110 mm x 110 mm x 20 mm

 

Obsah balenia

– set top box uClan Ustym 4K OTT Premium

– programovateľný diaľkový ovládač uClan Premium RCU v4.0

– 12V napájací adaptér

– HDMI kábel

– IR infračervený prijímač

– Návod na obsluhu

– 2 batérie

 

Set top box je zaujímavý aj pre operátorov poskytujúcich OTT služby. Bol zmontovaný v jednej z popredných elektronických tovární v ČĽR, ktorá montuje TV boxy pre najlepšie svetové značky a poskytuje najvyššiu kvalitu materiálov. Keď k tomu pripočítate skvelú podporu od uClanu, ťažko nájdete tak dobrý IPTV box. Pre odber väčšieho počtu kusov nás prosím kontaktujte cez email.

 

Upozornenie: Tu uvedené funkcie môžu vyžadovať ďalšie a / alebo pravidelné aktualizácie firmvéru. Všetky aplikácie v KODI a Obchode Google Play sú záležitosťou 3 strán a nezodpovedáme za ich funkčnosť v zariadení. Podporu týchto aplikácií nájdete na internete, nemožno ju požadovať od výrobcu, ani od predajcu. Služby tretích strán môžu byť zmenené, odstránené, alebo prerušené bez predchádzajúceho varovania. Vaša záruka sa vzťahuje iba na hardvér prijímača a nevzťahuje sa na aktualizácie softvéru, ani nastavenie. Súčasťou výrobku nie je žiadne predplatné príjmu IPTV.