Nový model 4K UHD combo prijímača uClan Ustym 4K PRO dokonale kombinuje moderné technológie, výkonný hardvérový chipset a prijateľnú cenu, za ktorú si vychutnáte vynikajúcu kvalitu obrazu s rozlíšením až 3840 x 2160p (4K Ultra HD). Podpora pre príjem Multistream, T2-Mi, DVB-S2X, možnosť prijímať výnimočný zvuk v Dolby Digital+, vychutnávať si domáce kino cez KODI a IPTV služby Stalker sú len niektoré čerešničky na torte.

 

Vnútri tohto boxu je moderný a výkonný procesor Hisilicon Hi3798MV200 od spoločnosti Huawei, ARM Cortex A53, štvorjadrový (4 x 1,6 Ghz) 64bit, s výkonom až 15 000 DMIPS! Operačný systém Enigma2 s podporou najlepších tímov tvoriacich výnimočný operačný systém Enigma 2. Citlivosť a neuveriteľná rýchlosť procesoru je v kombinácii s 1 GB RAM a 8 GB energeticky nezávislej pamäte Flash  eMMC to najlepšie pre spracovanie obrazu, zamerané hlavne na vylepšenie detailov, jasný prenos dynamických scén a spracovanie všetkých detailov. 

 

 

Podpora technológií s vysokým dynamickým rozsahom (HDR) a technológiou Hybrid Log Gamma (HLG) spôsobí, že obraz bude ešte sýtejší a kontrastnejší.

uClan Ustym 4K PRO vám umožní zažiť atmosféru vzrušujúcich filmov, vzrušujúcich športových vysielaní a zábavných televíznych programov, ktoré je možné prijímať nielen zo satelitov, ale aj z digitálnych alebo káblových sietí.

 

 

 

Funkcionality nadovšetko

Operačný systém Linux vytvára rozsiahle možnosti pre správu prijímača –  možné nainštalovať doplnky, ktoré výrazne zvyšujú možnosti prijímača. Prijímač podporuje funkciu Blind Search, ktorá automaticky vyhľadá transpondéry, ktoré nie sú v pamäti prijímača. Ďalšie spracovanie nájdených televíznych a rozhlasových kanálov je vhodné vykonať z vášho počítača pomocou programu dreamboxEDIT.

Samozrejmosťou sú PVR funkcie nahrávania, pokiaľ si k prijímaču pripojíte externý USB HDD, USB Flash, alebo microSD kartu.. Môžete využívať okamžité, načasované nahrávanie, alebo funkciu Timeshift, čiže pozastavenie, alebo pretáčanie v živom vysielaní. uClan podporuje aj súbežné nahrávanie z oboch tunerov, takže môžete súčasne nahrávať tri stanice zo satelitu (v rámci jedného TP) a dalšie tri stanice z klasickej antény, či káblovky.

Rýchla a stabilná prevádzka zábavného centra Kodi (XBMC). Výhodou tohto prijímača je aj to, že v KODI používa prehrávač z KODI, nie prehrávač z Enigmy, takže prehrávanie IPTV streamov je bezproblémové. Podpora príjmu IPTV portálov Stalker.

Určite oceníte možnosti využitia funkcie HDMI-CEC, pomocou ktorej môžete jedným ovládačom ovládať niektoré funkcie satelitného prijímača a aj TV. Podpora vysielania v HDR Vám prinesie skutočný zážitok z farieb, prepínanie v tomto móde bolo korektné. Nechýba podpora pre HbbTV, interaktívny internetový teletext, či prehrávanie Youtube videí, ktoré si môžete prehrávať aj v 4K kvalite.

Funkcia PIP, obraz v obraze dvoch staníc, funkčná je dokonca aj ked sú obe stanice v 4K rozlíšení!
 
uClan, tak ako iné prijímače s E2, podporuje streamovanie staníc do PC, tabletu/telefónu, alebo do dalšieho boxu. Pri streamovaní je dostupná aj možnosť multitranscodingu, čiže úpravy kvality streamov.

Doobjednať si k prijímaču môžete aj gyroskopický ovládač s klávesnicou, pomocou ktorého môžete v KODI ovládať prístroj veľmi jednoducho a rýchlo.

 

Zábava pre každého

Novinkou je možné spracovať nielen štandard DVB-S2, ale aj moderný DVB-S2X, ktorý nepochybne prináša ďalšie technologické možnosti a funkcie.

Pre príjem kódovaných staníc je možné použiť dekódovacie karty operátorov v univerzálnej čítačke kariet, do ktorej sa karta vkladá čipom vpred a čipom dolu. Ci slot pre vloženie dekodovacieho modulu tento model nemá.

Dizajnéri prijímača sa starajú o luxusnú súpravu prepínacích portov. uClan Ustym 4K PRO je vybavený konektormi pre pripojenie k rôznym generáciám audio-video zariadení: AV – analógový zvukový a obrazový výstup pre zastarané televízne modely; HDMI 2.0 – rozlíšenie až 3840 x 2160p pre pripojenie k moderným televízorom; S / PDIF je optický výstup pre digitálny zvukový výstup do domáceho kina, AV prijímača atď. USB porty 2.0 a 3.0, SD karta sú určené na pripojenie flash diskov, pamäťových kariet alebo externých diskov, ako aj USB 3G modemu.

Rozsiahle sieťové možnosti sú zabudované do zabudovaného gigabitového portu a do dvojpásmového modulu Wi-Fi. Takáto súprava sa neobmedzí podľa typu a rýchlosti pripojenia a samotný prijímač sa použije ako set top box IPTV pri pripojení k domácej sieti alebo k internetu.

 

Kúpiť uClan Ustym 4K PRO Vstup do e-shopu

 

Ako dostanete nakonfigurovaný linuxový satelitný prijímač uClan Ustym 4K PRO?

V prijímači je nainštalovaná vždy naša najnovšia nakonfigurovaná záloha OpenATV , momentálne je to OpenATV 6.3.

Navolený je štandartný vzhľad enigmy OpenATV –  MYMetrix.

Taktiež sme Vám doinštalovali a nakonfigurovali aj skin HDGlass17 stačí si ho navoliť v menu/nastavenia/Používanie & GUI/Nastavenie vzhľadu/HDGlass17 .

Zoznam programov je nainštalovaný pre Skylink, Freesat UPC, Antiksat, Orange TV, DigiTV, Astra19.2E a iné. V enigme je doinštalovaný aj plugin FASTSCAN pre rýchle vyhľadávanie programov providera Skylink, Freesat a iných providerov.

Softcamy sú nastavené pre čítanie kariet Skylink Irdeto aj Skylink ICE (okrem kariet Skylink Irdeto standart M7 s ktorými prijímač nespolupracuje),UPC Freesat ICE, RTVS, Antiksat, OrangeTV a Plustelka . Nastavili sme Vám aj oscam Skylink ice-irdeto ktorý bude dekódovať  kartu Skylink ice v irdeto móde a tým Vám umožní sledovanie programov, ktoré sú už iba v kódovaní irdeto.

V našej zálohe enigmy nájdete nainštalované a nastavené tie najobľúbenejšie pluginy a doplnky. Medzi nimi nájdete:

ArchívyCZ/SK1.2.2 , Infobartunerstate, CSFD12.50, Cool TV guide, Mediaplayer2, HbbTV, pictureplayer, EPG refresh, Youtube, HDMI CEC, OpenwebIf, File commander,KODI 17.6 a iné. Doinštalovali sme Vám aj plugin pre prehrávanie internetových rádii WebradioFS. Nájdete v ňom SK aj CZ internetové rádia. 

Medzi nainštalovanými pluginmi nájdete aj multimediálne rozhranie KODI 17.6.

KODI používa na prehrávanie multimédiálnych súborov a internetových streamov KODI prehrávač a nie prehrávač enigmy mediaplayer ako je tomu u niektorých iných prijímačoch.

Kodi prehrávač Vám zaručí lepšiu spoluprácu s KODI doplnkami.

KODI neobsahuje PVR doplnky.

 

Charakteristika

– Operačný systém Enigma2 Linux

– Príjem UHD DVB-S2X 4K UHD a DVB-C / T2

– Funkcia PIP HD a UHD (obraz v obraze)

– Vyhľadajte kanály BlindScan

– Podpora aplikácií Kodi

– HbbTV

– Prehrávanie médií: 2160P H.264 a H.265

– Nahrávky PVR (keď je pripojená externá jednotka alebo MicroSD)

– Port USB 3.0

– Prúdová spotreba 0,5 W (pohotovostný režim)

– Malé rozmery: (DxSxW) 220 mm x 125 mm x 40 mm

– Procesor Hisilicon Hi3798MV200 Huawei

– 7segmentový displej

– HDMI 2.0

– USB 3.0

 

Konektivita

 

Predný panel:

Infračervený senzor (infračervený prijímač)
4-miestny 7-segmentový displej
Tlačidlo zapnutia / vypnutia s podsvietením LED (modrá / červená)

 

Pravý bočný panel:

Port USB 3.0
Čítačka kariet (CA CARD)

 

Zadný panel:

WiFi: 2x WiFi antény
Vstup LNB tunera DVB-S2X
Vstup pre H.265 HD DVB-C / T2
Dolby S-PDIF
AV – audio video jack – pripojenie k RCA
Zásuvka RS-232 (údržba a servis)
Výstup HDMI 2.0a
Gigabitový Ethernet LAN s kapacitou 1 GB (1 000 Mb / s)
Port USB 2.0
Slot microSD
Tlačidlo obnovenia
Napájanie DC-12V
Hlavný vypínač

 

Obsah balenia

Prijímač Uclan Ustym 4K PRO
Diaľkové ovládanie (bez batérií)
externý zdroj 12V

HDMI kábelHmotnosť produktu:0.7 kg

 

 

 

hore