V dnešnom článku Vám vysvetlíme ako nastaviť prijímač uClan pre online aktualizáciu z nášho serveru a ako môžete aktualizovať FW  online cez internetové pripojenie.

Jedná sa o prijímače:

uClan DENYS H.265 EU

uClan DENYS H.265 PRO COMBO PLUS EU

uClan Ustym 4K S2 OTT

uClan Ustym 4K PRO (s OS DEFINE)

Postup nastavenia prijímača pre aktualizáciu FW z nášho serveru (nastavuje sa po nahratí nového originál FW, alebo po prevedení resetu prijímača do výrobných nastavení!)

  1. Vojdite do menu/nastavenie/Aktualizácie softvéru
  2. Pri vojdení do tejto položky od Vás prijímač bude požadovať PIN (default je 0000) pokiaľ ste zmenili PIN v nastavení rodičovskej zámky ,tak zadajte ten Váš.
  3. Nadídite šípkami na ovládači na položku URL a stlačte OK
  4. Následne sa Vám zobrazí klávesnica kde zadáte URL adresu nášho serveru v znení: http://up.uclan.sk (pre českých zákazníkov je to up.uclan.cz) a uložíte ho potvrdením voľby uložiť na virtuálnej klávesnici.(poznámka: ak by sa Vám zobrazila klávesnica s azbukou tak si ju prepnete stlačením žltého tlačidla na ovládači)

Postup online aktualizácie FW cez internetovú sieť

  1. Vojdite do menu/nastavenie/Aktualizácie softvéru, nadídite na položku Aktualizovať cez internet a stlačte tlačidlo OK na diaľkovom ovládači. Následne sa Vám načíta zoznam dostupných FW na aktualizačnom serveri.
  2. Zo zoznamu si vyberiete najnovšiu verziu originál (nenakonfigurovaného)FW alebo nakonfigurovanú zálohu, ktorá má v sebe potrebné nastavenia FW, KODI , zoznam programov Skylink, IPTV a pod. Nakonfigurovaná záloha to má v zozname FW označené v popise FW, čistý originál FW má v popise iba model prijímača a číslo verzie FW. Po výbere FW ho potvrdíte tlačidlom OK na diaľkovom ovládači.
  3. Prijímač FW stiahne, nainštaluje a sám sa po aktualizácii reštartuje a nabootuje s novým FW. Aktualizáciu neprerušujte!