V dnešnom článku Vám vysvetlíme ako nastaviť prijímač uClan pre online aktualizáciu z nášho serveru a ako môžete aktualizovať FW  online cez internetové pripojenie.

Jedná sa o prijímače:

uClan DENYS H.265 EU

uClan DENYS2

uClan DENYS H.265 PRO COMBO PLUS EU

uClan Ustym 4K S2 OTT

uClan Ustym Combo OTT

uClan Ustym 4K PRO (s OS DEFINE)

Postup nastavenia prijímača pre aktualizáciu FW z nášho serveru (nastavuje sa po nahratí nového originál FW, alebo po prevedení resetu prijímača do výrobných nastavení!)

  1. Vojdite do menu/nastavenie/Aktualizácie softvéru
  2. Pri vojdení do tejto položky od Vás prijímač bude požadovať PIN (default je 0000) pokiaľ ste zmenili PIN v nastavení rodičovskej zámky ,tak zadajte ten Váš.
  3. Nadídite šípkami na ovládači na položku URL a stlačte OK
  4. Následne sa Vám zobrazí klávesnica kde zadáte URL adresu nášho serveru v znení: http://up.uclan.sk (pre českých zákazníkov je to up.uclan.cz) a uložíte ho potvrdením voľby uložiť na virtuálnej klávesnici.(poznámka: ak by sa Vám zobrazila klávesnica s azbukou tak si ju prepnete stlačením žltého tlačidla na ovládači)

Postup online aktualizácie FW cez internetovú sieť

  1. Vojdite do menu/nastavenie/Aktualizácie softvéru, nadídite na položku Aktualizovať cez internet a stlačte tlačidlo OK na diaľkovom ovládači. Následne sa Vám načíta zoznam dostupných FW na aktualizačnom serveri.
  2. Zo zoznamu si vyberiete najnovšiu verziu originál (nenakonfigurovaného)FW alebo nakonfigurovanú zálohu, ktorá má v sebe potrebné nastavenia FW, KODI , zoznam programov Skylink, IPTV a pod. Nakonfigurovaná záloha to má v zozname FW označené v popise FW, čistý originál FW má v popise iba model prijímača a číslo verzie FW. Po výbere FW ho potvrdíte tlačidlom OK na diaľkovom ovládači.
  3. Prijímač FW stiahne, nainštaluje a sám sa po aktualizácii reštartuje a nabootuje s novým FW. Aktualizáciu neprerušujte!